Firma Korac byla založena v roce 1992 jako Veřejná obchodní společnost, od r. 1994 se transformovala do spol s r.o. Od počátku svého působení patří mezi spolehlivé firmy v oblasti prodeje a servisu kancelářské a výpočetní techniky včetně servisu software GORDIC.

 

Sídlo společnosti je na Mánesové ulici u prostějovského parku Kolářovy sady. Od svého počátku měla firma dvě sekce HW - hardwarová a SW - softwarová . Ta první HW byla reprezentována především specializovanou prodejnou počítačů, PC doplňků a software, kancelářského spotřebního materiálu, kopírek, psacích strojů jak mechanických, tak i elektronických, registračních pokladen, faxů a další kancelářské techniky.

 

Od počátku existence firmy Korac je její součástí také SW - softwarová sekce , která je zaměřena na servis a prodej software GORDIC. Jedná se o programové vybavení ekonomického a kancelářského charakteru pro státní správu, samosprávu, bankovnictví a podnikatele. SW sekce je součástí rozsáhlé sítě poboček firmy Gordic spol. s r.o., která je jednou z největších softwarových firem v České republice.

 

Na podzim roku 2012 byla prodejna hardware uzavřena a činnost firmy je od této doby zaměřena výhradně na podporu produktů firmy GORDIC s.r.o. a pořádání školení jak v sídle firmy, tak i v dalších místech našeho regionu.